Odeslat stránku e-mailem

Navigace

Obsah

Článek Radka Bartoníčka (fotky a videa)

Typ: ostatní
Nedělní odpoledne bylo v Hluku tradičním časem pro fašankové zpívání a hraní. Jak už je zvykem, fašankem žijí především lidé, kteří mají blízko k této tradici, muzikanti, zpěváci a tanečníci se zastavovali u několika rodin, kde byli srdečně uvítáni a pohoštěni. Celé putování končilo večer ve vytopených památkových domcích, kde se manželé Jelénkovi výborně postarali o všechny promrzlé fašankáře i další návštěvníky.

Tady se můžete podívat například před dům Rybnikářových - velké poděkování patří jim i dalším rodinám, které už čekaly u svých domů v dobré náladě a s občerstvením ...

Tady se můžete podívat na tanec Pod šable, který se v Hluku o fašanku tančí - v druhé části videa uslyšíte informace mimo jiné o tomto tanci

A tady je povídání se sympatickou Hlučankou, díky které nechyběl o fašanku vůz, tažený právě jejími koňmi

A TADY je prosím odkaz na stránky www.Dolnacko.cz - najdete tam video, fotky a TADY také zajímavý článek o fašankovém voze ... Díky všem, kteří se postarali o jeho postavení !

Největší poděkování patří všem krojovaným, kteří si dokáží udělat v neděli odpoledne čas a tradici fašanku v Hluku nesou dál i na začátku 21. století. Všichni víme, že to není nijak jednoduché, ale by velká škoda, kdyby muzika a veselí o fašanku z Hluku vymizelo.

Radek Bartoníček


Vytvořeno: 1. 1. 2011
Poslední aktualizace: 17. 1. 2017 03:47
Autor: Správce Webu