Dolňácké slavnosti - druhé ohlédnutí

K Dolňáckým slavnostem se určitě budeme tady na stránkách ještě vracet. Teď bych vám chtěl doporučit stránky, kde najdete fotky či texty o slavnostech.

Omlouvám se, že po pondělních informacích o slavnostech se ozývám až s příchodem pátečního dne, ale i v týdnu jsem se ještě slavnostem věnoval.

Konkrétně jsem dodělával Časopis Ostrožska a Horňácka, kde se snažím věnovat slavnostem docela dost místa - tedy, pokud čtyři strany, včetně té titulní, považujete za dost místa. Některé obce či města mají v čaospisu maximálně stránku - už se "těším" na jejich lamentování. Jinak časopis bude na stáncích příští týden. Za deset korun - ani nevím, jestli je možné ještě dnes vůbec za deset korun něco pořádného koupit. Maximálně tak sedm  obyčejných rohlíků. Nebo šest?

Pojďme ale ke slavnostem. Nesmírně rád bych vám doporučil nové stránky www.dolnacko.cz Tyto stránky se rozjely opravdu ve velkém stylu a těsně po slavnostech se na nich začaly objevovat fotky i texty. Opravdu, paráda - držím palce! A také jsem jim udělal menší reklamu v časopisu.

Další stránky s fotkami nabízím na následujících řádcích:

• Lenka Kupková (rodačka z Hluku): TADY
  • Zdeněk Koníček z Vlčnova: TADY
  • ing. Jaromír Pořízka (Brňák): TADY

A následující odkaz na pěkné fotky mi poslal David Vlček ze souboru Jahodná. Tento soubor vystupoval v Hluku v sobotu navečer ve Farské zahradě a jako osobní účastník můžu potvrdit, že sklidil bouřlivý potlesk. Pan Vlček ve svém mejlíku ještě napsal: "Mám nějaké fotky z vášho super festivalu, kde sme boli so suborom Jahodná minulý týždeň. Citili sme sa naozaj krásně, výborná tlačenka, vínko, usmievaví a prijemni ludia..." A fotečky najdete TADY.

Pokud jsem na někoho zapomněl, omlouvám se, dejte mi prosím vědět, rád udělám "reklamu" komukoliv z fotografů. Řada fotek se povedla, přemýšlím, jak ty nejlepší soustředit například do Hluckých novin a samozřejmě našim "následovníkům" za tři roky je doporučit kupříkladu k udělání výstavy...

Více teď o slavnostech a jízdě psát nebudu, těch dojmů bylo opravdu hodně, vrátím se k nim v Hluckých novinách a v časopisu. Přichází mi také některé mejlíky, které celý víkend velmi chválí, jeden mejlík tady ocituji, patří návštěvníkům ze Zlínska:

"Děkujeme! Děkujeme velice všem organizátorům jízdy králů - tato překrásná akce neměla chybu! Zúčastnili jsem se v neděli a den jsme si užili. Krásní krojovaní, koně, zpěv a tanec, ale i stánky, zajištění občerstvení, výstava veteránů (to bylo něco pro našeho dnes už pradědu!), a to nemluvím o výstavě vína (to jsme zažili poprvé a moc jsme litovali, že jeden z nás musí řídit...) - no zkrátka paráda a klobouk dolů před organizátory a "účinkujícími"! Určitě to byla náročná práce, ale výsledek stál jistě za to. Ještě jednou děkujeme a těšíme se za 3 roky nashledanou!"

Není radost číst takový mejlík?

RB www.slovackoDNES.cz (radekbartonicek@klikni.cz)

Datum vložení: 5. 12. 2016 15:31