Klikni!

Překlad (translations)

Návštěvnost:

Benefiční koncert pro Mobilní hospic Antonínek

Hradišťan & Jiří Pavlica / Filharmonie Bohuslava Martinů, dirigent: Stanislav Vavřínek
Hradišťan s filharmonií zahrají v Hluku, pro Domácí hospic Antonínek

HLUK – Koncert Hradišťanu spolu se zlínskou Filharmonií Bohuslava Martinů se uskuteční 18. dubna v Hluku. Výtěžek má podpořit Domácí hospic Antonínek.

Jednou z událostí, kterou by si milovníci hudby na Slovácku neměli nechat ujít, bude určitě dubnové vystoupení zlínské filharmonie s dirigentem Stanislavem Vavřínkem společně se skupinou Hradišťan a hudebníkem Jiřím Pavlicou. Na pódiu hlucké sportovní haly zahraje asi šedesátka muzikantů písně Hradišťanu, jak ty zaranžované pro symfonický orchestr, tak Pavlicovy skladby komponované přímo pro filharmonii.

V rodném Hluku vystoupí dirigent Vavřínek s tak velkým ansámblem po několika letech, přičemž s nápadem spojit dvě významná umělecká tělesa a uspořádat dobročinný koncert přišel dirigent sám. „S Antonínkem má moje rodina osobní a velmi dobrou zkušenost,“ svěřil se Vavřínek.

Domácí hospic Antonínek je poměrně novou službou, na které se podílejí uherskohradišťská a uherskobrodská charita. Na území těchto regionů také terénní služba působí a nabízí pomoc lidem, kteří se rozhodli pečovat o své blízké nevyléčitelně nemocné doma.

„Poskytujeme péči pacientům přímo v jejich domácím prostředí. V našem týmu jsou lékaři, zdravotní sestry, sociální a pastorační pracovníci, kněží i psychologové. Ti všichni mohou přijet k umírajícímu člověku domů a věnovat se jak jemu, tak jeho blízkým, kteří se o terminálně nemocného starají,“ uvedl vedoucí terénního hospice Radek Nohál. „Název našeho hospice odkazuje jednak k domovu jako místu oddechu a spočinutí, ale také k významnému poutnímu místu Slovácka – Svatému Antonínku a k motivu životní poutě každého z nás,“ dodal.

Z průzkumů vyplývá, že většina z nás by ráda konec života strávila doma. „Chtěli bychom i v závěru života žít plně, v prostředí, které důvěrně známe, mezi svými blízkými, které máme nejraději. Domácí hospic Antonínek se snaží měnit tato přání ve skutečnost,“ shrnul Nohál.

Protože financování služby s týmem odborníků a nepřetržitým provozem není ani dnes nic jednoduchého, je výtěžek koncertu určen právě na provozní náklady domácího hospice.

Koncert Hradišťanu a Filharmonie BM začne v sobotu 18 dubna v 19 hodin. Vstupné je od 390 do 490 korun a vstupenky je možno koupit elektronicky na adrese ticketstream.cz nebo v předprodeji na těchto místech:

• Městské informační centrum, Masarykovo náměstí 21, 686 01 Uherské Hradiště, tel: 572 525 525, e-mail: mic@uherske-hradiste.cz, www.uherske-hradiste.cz, facebook: www.facebook.com/micuhhradiste
  •  ICM Hluk, nám. Komenského 158, 687 25 Hluk, Michaela Beníčková, tel:572 111 312, mobil: 724 068 767, icmhluk@seznam.cz, facebook.com/icmhluk
  • Charita Uherský Brod, Mariánské nám. 13, Uherský Brod, účtárna paní Eva Knechtlová, e-mail: eva.knechtlova@uhbrod.charita.cz     tel. č. 572 632 839 - PO - PÁ   7.30 - 14.30 hod.
  • Charita Uherské Hradiště, Velehradská 247, Uh. Hradiště, účtárna paní Petra Fišerová, e-mail: petra.fiserova@uhradiste.charita.cz, tel.: 572 540 593, 572 555 783 - PO-PÁ 7:30 - 14:30 hod.

Pro více informací mohou lidé volat na telefonní číslo 731 680 347 nebo mohou napsat na e-mailovou adresu: antoninek@uhradiste.charita.cz.

plakát

Vytvořeno: 31. 1. 2020