Bezplatné Wi-Fi připojení v Hluku

V loňském roce se město Hluk zapojilo do projektu Evropské unie WiFi4EU. Rozpočet tohoto projektu WiFi4EU na období 2018 a 2020 činí 120 milionů eur. Tyto prostředky podporují instalaci nejmodernějších Wi-Fi zařízení v centrech společenského života.

Podstatou projektu je zavádění bezplatného systému pro wi-fi připojení pro občany a návštěvníky ve veřejných prostorách, jako jsou parky, veřejné budovy, knihovny, zdravotní střediska nebo muzea v celé Evropě.

V červenci 2019 podepsal starosta města dohodu o grantu pro WiFi4EU na částku 15 000 EUR. K instalování hotspotů (přístupových bodů bezdrátové sítě). Město se tím zavázalo hradit náklady za samotné internetové připojení a za údržbu zařízení, aby uživatelé mohli využívat skutečně bezplatné a vysoce kvalitní wi-fi připojení po dobu nejméně 3 let.

Samotnou realizaci projektu provedla na základě výběrového řízení firma AVONET works, s.r.o., Zlín. Bylo vytipováno celkem 5 Access point (míst), které od začátku prosince 2020 pokrývají wi-fi signálem:

• Prostor kolem ICM Hluk a u zastávky autobusu u základní školy
  • Venkovní prostor u Tvrze (dětské hřiště a park) a vnitřní prostor Tvrze (velký a malý sál)
  • Venkovní prostor u sportovní haly, u splavu a prostor vchodu na hřiště
  • Koupaliště
  • Vnitřní prostory městského úřadu