Informace k sečení v intravilánu města

Letos se o seč na některých travnatých plochách ve městě stará ČSOP Hluk. Níže předkládáme informace o lokalitách a způsobu, jakým budou plochy posečeny.

Kaštanec

Seč na Kaštanci letos poprvé proběhne jednou ročně a to v polovině června. O seč se postará drobný zemědělec a trávu si nasuší a odveze ke zkrmení.

Břehy potoka

Další plochou jsou břehy potoka a ty se letos posečou také koncem června a důvodem je snaha dát šanci kachně divoké vyvézt mladé. Proto prosíme obyvatele o shovívavost a trpělivost, tráva se samozřejmě seseče, ale bude to koncem června.

Svah mezi cestami ke školce a výjezdem nad Kaštanec

Jednou z malých ploch, kde se o údržbu stará ČSOP je svah mezi cestami ke školce a výjezdem nad Kaštanec. Zde jsme provedli test tzv. ,,zelené seno,, z PR Kobylí Hlava. Tento test se ukázal jako velmi úspěšný a výhledově zde stepní rostliny označíme cedulkami. Seč zde proběhne až v polovině července, je to z potřeby rostlin vysemenit a tím zajištění růstu i příští rok.

Svah u tvrze

Poslední drobnou lokalitou je svah u tvrze. Zde je již letos možno sledovat proměnu travin na kvetoucí porost. Tady se bude sekat ručně a také v polovině června. U všech ploch je potřeba biomasu odstranit. Proto prosíme občany, buďte shovívaví a věřte, že všechna údržba má své opodstatnění.

Vytvořeno: 4. 6. 2021
Poslední aktualizace: 4. 6. 2021 13:13