Kamerový systém

Informace starosty města ohledně dokončované instalace kamerového systému.

Město Hluk aktuálně dokončuje instalaci kamerového systému. Celkem bude v tomto systému 5 míst obsazených celkem 8 kamerami. Cílem je zvýšení bezpečnosti obyvatel města, chodců, ale i účastníků silničního provozu. Kamerový systém bude v průběhu roku doplněn o kamery z koupaliště, popř. ul. Sokolské a okolí hřbitova.

Cílem instalace kamerového systému není hlídání chování obyvatel, nýbrž podpořit bezpečnost. Systém není navržen jako celodenní monitoring s obsluhou, nýbrž v případě potřeby bude záznam dané situace stažen z úložiště.

Cena celého kamerového systému byla něco přes 0,5 mil. Kč. Obsluhou systému jsou pověřeni strážníci městské policie, kteří jako jediní mají zákonem povoleno záznam sledovat či s ním pracovat. Zkušební doba kamerového systému by měla být ukončena do konce března 2022 a od té doby pojede systém v ostrém provozu.

Kamerový systém není navržen pro měření okamžité rychlosti vozidla, ani pro úsekové měření. Od pondělí 14. března 2022 bude významně přetížena křižovatka ul. Hlavní a Hradišťská z důvodu stavby průtahu ve městě Kunovice. I zde by měly dvě kamery významně pomoci při řešení dopravních kolizí a zvýšit bezpečnost především našich školáků.

Ing. Martin Křižan

starosta