Omyvatelné plastové kelímky

Autor: Ondřej Kotačka

V rámci úspěšné žádosti o podporu z OPŽP 2021-2027 na realizaci projektu "Prevence vzniku odpadů v městě Hluk" se nám podařilo získat 78 % dotaci na kompostéry a rovněž omyvatelné plastové kelímky. Ty nám dorazily na konci minulého týdne a máme z nich skutečně radost. Grafická podoba opět vychází z nového loga a návrhu MgA. Michala Maliny a vyznačuje se svou jednoduchostí a praktičností. Na půllitrovém kelímku, kterých jsme objednali 2000 ks, jsou tři okýnka pro míry 0,3 až 0,5 litru, u menšího kelímku o objemu 0,3 litru, kterých dorazilo 500 ks, jsme ponechali pouze okýnko pro plný kelímek. Díky za spolupráci patří firmě Zálesí Luhačovice, která celou zakázku pro kompostéry i kelímky vyhrála a dodávala.

Těšíme se, že díky těmto zálohovatelným a omyvatelným kelímkům budeme moci snížit množství jednorázového plastu na řadě akcí, jako je tomu v mnoha okolních i vzdálenějších obcích a ještě se ukázat s moderní grafikou reprezentující naše město.