Hlášení rozhlasu 22. 3.

Autor: Iveta Remeňová

Zelenina Juvita Uherský Brod bude v pátek 22. 3. od 10:10 do 10:30 prodávat certifikované sadbové brambory z Vysočiny, cibulku sazečku, český česnek, cibuli, konzumní brambory, jablka a další ovoce a zeleninu. Dále nabízí žampiony, hlívu ústřičnou, maďarskou čalamádu, olejové svíčky a med. Řidič přijímá objednávky na sadbové brambory na telefonním čísle 777 220 340.

Soukromý prodejce Synek z Vacenovic bude prodávat v pátek 22. 3. od 11:30 do 12:00 na parkovišti v ulici Zahradní jablka golden, gala a jonaprinc, cena 23 - 28 Kč/kg a brambory balení 25 kg, cena 18 Kč/kg.

V sobotu 23. 3. v 15:00 sehraje domácí A mužstvo mužů Spartaku Hluk úvodní mistrovské utkání jarní části sezóny s celkem SK Hrachovec. Dorost přivítá v neděli 24. 3. v 10:00 dopoledne celek Kunovic. Fanoušky srdečně zve výbor fotbalového oddílu.

V neděli 24. 3. jste srdečně zváni na památkové domky, kde se uskuteční tradiční akce Malované vajíčko na červenéj šňůrce. Od 14:00 vystoupí dětský folklorní soubor Košuláček za doprovodu CM ZUŠ Hluk, budete si moci uplést žilu, vymalovat kraslice nebo vytvořit velikonoční ozdoby. Těšíme se na Vás.

Charita Uherský Brod pořádá od 25. 3. do 28. 3. potravinovou sbírku. Více informací na www.uhbrod.charita.cz.

Sběrný dvůr bude před Velikonocemi otevřen naposled ve čtvrtek 28. 3. Následující týden po Velikonočním pondělí bude otevřen od úterý 2. 4. dle běžné otevírací doby. Děkujeme za pochopení a přejeme všem klidné prožití svátků jara.

Obec Suchov přijme do hlavního pracovního poměru zaměstnance na údržbu prostranství obce. Bližší informace na telefonním čísle 725 111 222 nebo osobně na Obecním úřadě v Suchově. Nástup možný ihned.

Diakonie Broumov ve spolupráci s městem Hluk pořádá v pátek 5. 4. v době od 16:00 do 18:00 a v sobotu 6. 4. v době od 10:00 do 12:00 sbírku textilu a jiných věcí do domácnosti. Věci se budou sbírat ve sklepě na Sportovní hale – vstup bočním vchodem naproti Zahradnictví u Vaškoviců.

Městská knihovna v Hluku vás zve na přednášku na téma Houby a divnohouby. Přednášet o mykoterapii bude Ing. Přemysl Jirák, během přednášky budou k dispozici exempláře našich léčivých hub a součástí bude i malá ochutnávka. Přednáška se uskuteční v úterý 26. 3. v 17:00 v bývalé obecní restauraci na náměstí. Vstupné je 50 Kč.

Rodina Hodulíkova a Válkova děkuje všem příbuzným a známým, kteří doprovodili na poslední cestě jejich maminku, babičku, prababičku, sestru, švagrovou, tchýni a tetu paní Anežku Hodulíkovou.