Hlášení rozhlasu 25. 3.

Autor: Ludmila Rybnikářová

Soukromá firma ROKUP bude prodávat v úterý 26. 3. v 11:25 na parkovišti v ulici Zahradní nosné kuřice, krmiva s vitamíny pro slepice i králíky za 300 Kč a vitamínové doplňky pro slepice.  Dále bude vykupovat králičí kůže 18 Kč za kus.

Městská knihovna v Hluku vás zve na přednášku na téma Houby a divnohouby. Přednášet o mykoterapii bude Ing. Přemysl Jirák, během přednášky budou k dispozici exempláře našich léčivých hub a součástí bude i malá ochutnávka. Přednáška se uskuteční v úterý 26. 3. v 17:00 v bývalé obecní restauraci na náměstí. Vstupné je 50 Kč.

Městský úřad oznamuje, že se vybírají poplatky za domovní odpad, poplatky za nájem kontejnerů a poplatky ze psa na rok 2024, které jsou splatné do 30. 4. 2024. Každý poplatek je nutné zaplatit zvlášť za každého poplatníka a za každý druh poplatku pod svým jedinečným variabilním symbolem. Noví plátci poplatku za odpad obdrží svůj variabilní symbol při ohlášení poplatkové povinnosti v pokladně Městského úřadu Hluk. V případě, že si plátce variabilní symbol neuchoval z předchozího roku, nebo v případě nesrovnalostí, lze se obrátit buď osobně  nebo telefonicky na číslo 572 111 311 na paní Rybnikářovou, případně elektronicky na e-mail:  ludmila.rybnikarova@mestohluk.cz. Poplatky je možné zaplatit v hotovosti nebo platebním terminálem v pokladně MěÚ Hluk, bezhotovostně na účet města, na poště nebo v bance.

Firma Rumpold provede svoz plastů ve žlutých pytlích ve středu 27. 3.2024.

Městský úřad oznamuje, že sběrný dvůr bude před Velikonocemi otevřen naposled ve čtvrtek 28. 3. Následující týden po Velikonočním pondělí bude otevřen od úterý 2. 4. dle běžné otevírací doby. Děkujeme za pochopení a přejeme všem klidné prožití svátků jara.

Folklorní soubor Okluky vás srdečně zve na tradiční Velikonoční košt slivovice s besedou u cimbálu, který se bude konat v neděli 31. 3. od 14:00 v obecní restauraci. Beseda u cimbálu s CM H.L.U.K. začne v 19:00. Těšíme se na vás.

Kamenictví  GAMAR  oznamuje občanům, že  přijímá zakázky na rok 2024. Objednat se můžete na telefonním čísle 776 333 797.

Rodina Mahdalova a Kovářova děkuje všem příbuzným a známým, kteří doprovodili na poslední cestě jejich maminku, babičku, prababičku a sestru paní Martu Mahdalovou.