Nečekané archeologické objevy v Hluku a v Ostrožské Lhotě

Kdy: 14. 3. 2024 17:00

Kde: Obecní restaurace

Nečekané archeologické objevy v Hluku a v Ostrožské Lhotě

Přednáška představí předběžné výsledky archeologických výzkumů provedených v loňském roce v Hluku a v sousední Ostrožské Lhotě.

Typ akce: historické akce (ostatní), ostatní (akce pro celou rodinu)

Zemní práce spojené s revitalizací nejvýznamnější památky města Hluk si vyžádaly provedení důsledného archeologického výzkumu všech dotčených, stavební mechanizací ohrožených prostor nacházejících se pod současnou úrovní objektu. Archeologům se tak díky sondám kopaným na nádvoří a v exteriérech tvrze podařilo shromáždit nový soubor archeologických nálezů zahrnující množství artefaktů, dosud netušených stavebních konstrukcí, vzorků a důležitých poznatků vyplývajících z pořízené terénní dokumentace, které v konečném spojení významně doplní doposud známé informace o stavebním vývoji tvrze, ale přinesou i náhled na život jejích obyvatel. V Ostrožské Lhotě pak díky stavebními pracemi vyvolaném záchranném výzkumu došlo k překvapivému objevu neobvyklého pohřebiště pravěkého obyvatelstva, které na území našeho regionu sídlilo v mladší době kamenné.

Adresa místa konání

Obecní restaurace, Hluk