57. Moravský ples v Praze (2013)

57. Moravský ples v Praze (2013)

Milí přátelé a krajané, účastníci 57. Moravského plesu v Praze!

Upřímně a rád Vám za celý organizační výbor děkuji za vaši aktivní účast na 57. Moravském plese v Praze.

S několikadenním odstupem již můžeme bilancovat. Pro vaši informaci uvádím, že se letos zúčastnilo přes 900 „civilů“ a cca 400 krojovaných účastníků, celkem tedy cca 1300 lidí.

Jak jste se sami jistě přesvědčili, opět všude vládla po celou dobu spontánní a družná nálada, která je dle mého názoru tou hlavní devizou, kromě nenásilné přehlídky naší lidové kultury, tohoto plesu. Proto k nám lidi chodí, proto se u nás tak dobře cítí. A dobré vyvolává zase dobré – nepamatuji se, že by se za těch posledních dvacet let někdo na plese popral či vyvolal nějakou ostrou hádku. Tu dobrou náladu vytváříte a přenášíte na ostatní návštěvníky vy, muzikanti, zpěváci, tanečníci i všichni ostatní. Díky vám za to!
Letos jsme to měli trochu složitější díky komplikacím s dopravou, takže zkoušky byly trochu živelné, nicméně vše se zvládlo, drobné nedostatky nevadily. Věřím, že i cesta zpět proběhla bez vážnějších komplikací a všichni jste přijeli domů sice unavení, ale zdraví. Hlavně pro ty starší je to hodně náročné, ale pořádní chlapi i přes svůj věk něco vydrží, že Hlučané, Kosteláci a ostatní?
Přátelé, ještě jednou děkuji a budeme rádi, pokud byste nám sdělili i vaše postřehy, připomínky, náměty apod.

Miroslav Říha, Slovácký krúžek v Praze

57. Moravský ples v Praze (2013)