Město Hluk

Hlášení rozhlasu 10. 5.

Autor: Ludmila Rybnikářová

Srdečně zveme občany na další setkání Ranního HLUKotu, které se uskuteční v sobotu 11. 5. od 9:00. Hostem bude tentokrát historický kovář pan Martin Kománek, který nám představí kovářské řemeslo. Těšit se můžete na ukázky kování, stánek s originálními kovářskými výrobky či ochutnávku domácích pokrmů. Pro děti se budou kovat podkovy pro štěstí.

Český svaz ochránců přírody  Hluk spolu s Městem Hluk zvou všechny občany v sobotu  11. 5. na brigádu na Kobylici. Budeme provádět údržbu tůní a Míšiny studánky. Sraz v 9:00 u benzinky pod Husí horou. Vezměte si s sebou dobrou náladu a gumáky. Pro děti doporučujeme náhradní suché oblečení. Občerstvení zajištěno.

V sobotu 11. 5. v 16:30 sehraje domácí fotbalové A mužstvo mužů Spartaku Hluk mistrovské utkání jarní části sezóny s celkem TJ Štítná nad Vláří. Dorost sehraje své mistrovské utkání v neděli 12. 5. v 10:00 s celkem Uh. Brodu.

Obecní úřad ve Slavkově vás zve při příležitosti oslavy Dne matek na kulturní představení "Setkání harmonikářů a heligonkářů", které se uskuteční  v neděli 12. 5. ve 14:00 ve vinárně Pod Třešněmi. Vstupné dobrovolné, občerstvení zajištěno.

Senioři Hluk zvou na další seniorskou besedu, která se bude konat v úterý 14. 5. v 19:00 v obecní restauraci na náměstí v Hluku. K tanci a poslechu bude hrát kapela Pohoda.

V informačním centru jsou k zakoupení lístky na koncert Trio PaCoRa, který se odehraje při příležitosti křtu cimbálu ve čtvrtek 16. května od 18 hodin v sále kultury (kině). Cena vstupenky je 100 Kč.

Městská knihovna v Hluku oznamuje svým čtenářům, že z důvodu aktualizace fondu bude v úterý 14. 5. dopoledne zavřena.

Hluk Město Hluk